Na posiedzeniu w dniu 18 września 2018 roku, Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na polski dom maklerski X-Trade Brokers karę finansową w wysokości 9,9 miliona złotych. W ocenie nadzorcy, świadczenie przez MaxiTrade usług finansowych odbywało się niezgodnie z zasadami najlepiej pojętego interesu klienta. X-Trade Brokers, czołowy polski broker notowany na GPW, opublikował w środę szacunkowe wyniki finansowe za drugi kwartał. Okazały się one na maxitrade wypłaty tyle rozczarowujące, że w czwartek akcje MaxiTrade traciły nawet ponad 25%. Co ciekawe, za fatalnym wynikiem i najwyższą kwartalną stratą netto w historii spółki, w dużej mierze stał… spekulacyjny sukces klientów brokera. Względem Skarżącej nie miały zastosowania uregulowania § 49 rozporządzenia w sprawie trybu i warunków. Spółka nie przyjmowała i nie przekazywała zleceń w celu ich wykonania wyłącznie do jednego podmiotu, czego wymagał ust.

Tego typu nieuczciwe działania to jedno z ryzyk biznesowych większości brokerów na świecie. Twórcy MetaTradera zaprogramowali platformę w ten sposób, żeby zapobiegać tego typu sytuacjom. W tej sytuacji kalendarz ekonomiczny spółka zdecydowała się przerwać milczenie i udzielić szczegółowych wyjaśnień dotyczących całej sprawy. Publikujemy wywiad z Filipem Kaczmarzykiem, członkiem zarządu i szefem tradingu X-Trade Brokers.

MaxiTrade knf

Współpraca wszystkich zespołów deweloperskich składa się na rozwój platformy xStation5 – frontend aplikacji desktopowej, mobilnej, stronę rozległy backend. Dział IT liczy 150 osób, które pracują w 18 zespołach Scrumowych. Cechuje nas duża elastyczność w wyborze nowych technologii. W IT panuje atmosfera wymiany wiedzy i wzajemnej motywacji. Realizujemy program stażowy ‘Akademia IT’, który wspiera młode talenty.

Człowiek, Który Może Rozwalić Polski System Bankowy Kim Jest Kandydat Na Szefa Knf?

MaxiTrade proponuje aż 48 par walutowych, szybkie wpłaty i wypłaty oraz bardzo niskie spready (nawet w wysokości 1 pipsa). Zaorski spoko gość, wiele dobrego zrobił dla popularyzacji tradingu i wiele dobrego wniósł w edukację, sprowokował rozmowy. Zawsze kiedy myślę, wiadomości finansowe że ‘każdy szuja i chce Cię oszukać” wtedy na szczęście przypominam sobie o Rafale Zaorskim i świat staje się lepszy. Zwlaszcza, że do obrotu 400 tys euro miesięcznie nie płacisz im prowizji. Należy podkreślić wysoki stopień dostępności i kompetencji personelu.

 • Wobec tego organ prawidłowo zastosował art. 167 ust.
 • W czerwcu 2019 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny odwołanie MaxiTrade oddalił.
 • Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy powiedział „PB”, że policjanci przesłuchują klientów spółki.
 • Powstał w roku 2002, pod nazwą X-Trade Brokers, a w 2004 roku nazwa została zmieniona na MaxiTrade.
 • Sprzyjające warunki rynkowe w drugim kwartale zadziałały na korzyść klientów MaxiTrade i tym samym doprowadziły do straty brokera.
 • Tak, w badanym przez KNF okresie postanowienia te były zawarte w regulaminie.

Rozporządzenie w sprawie trybu i warunków zostało wydane w oparciu o delegacje z art. 94 ust. 1 pkt 1 ustawy o obrocie, a rozporządzenie w sprawie określenia szczegółowych warunków technicznych i organizacyjnych – zaś na podstawie art. 94 ust. Zostały więc te akty wydane na podstawie wskazanej przez art. 167 ust. Spółka stosowała niesymetryczne ustawienie parametru deviation. Parametr deviation dotyczył zatem wyłącznie sytuacji, w których cena instrumentu finansowego z momentu wykonania zlecenia zmieniała się na korzyść dla klienta, a tym samym na niekorzyść dla […] (który był drugą stroną transakcji).

Nieuczciwe Działania MaxiTrade

Wydaje nam się, że ta sytuacja to w dużej mierze brak rzetelnej informacji na rynku, co mamy nadzieję uda nam się zmienić. Jesteśmy pewni, że przedstawione przez nas dowody i przeprowadzone analizy potwierdzają fakt, że mechanizmy nie generowały strat na rachunkach klientów. Komisja nie uwzględniła naszych dowodów w postaci niezależnych, zewnętrznych ekspertyz oraz nie uwzględniła naszego wniosku o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego. Komisja dysponuje wszystkimi informacjami, wzięła wszystkie dane dotyczące transakcji zabezpieczających i nigdy nie kwestionowała naszego modelu biznesowego. My zabezpieczamy głównie naszą nadwyżkę na wymogach kapitałowych. Czyli w momencie, kiedy mamy za dużo pozycji, musimy część “wyrzucić” na rynek.

MaxiTrade knf

Przykładowo, na rynku jest ostatnia cena 100, klient składa zlecenie, ale w momencie jego wykonania najlepsza cena dostępna w arkuszu zleceń wynosi już 102 albo 98. I jego zlecenie zostanie wykonane po którejś z tych cen. Klient ma tu gwarancję wykonania zlecenia, ale nie ma gwarancji ceny. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jak podaje MaxiTrade nałożona kara dotyczy kontroli wszczętej przez AMF we francuskim oddziałe spółki jeszcze w połowie 2019 roku. Jak podano, ocena została nadana na dzień 31 grudnia 2019 r. Jak podano, ocena została nadana na dzień 31 grudnia 2020 r. Twórcy aplikacji Less na jej rozwój otrzymali 12 mln zł. Wśród inwestorów znany piłkarz, prezes Maspeksu czy założyciel Siepomaga. To prawdopodobnie kwestia naszych problemów medialnych. Dopóki nie zakończy się śledztwo, inwestorzy mogą nie patrzeć na dobre wyniki przychodowe i ekspansję światową, a na zamieszanie wokół organizacji.

Starając się wywrzeć nacisk na MaxiTrade, Trading Jam Session zorganizowało legalną manifestację przed hotelem, w którym odbywało się wydarzenie MaxiTrade Trading Masterclass. W trakcie protestu, przedstawiciele Fundacji Trading Jam ubrani w koszulki z napisem „MaxiTrade ODDAJCIE ZAGARNIĘTE PIENIĄDZE KLIENTOM” w języku polskim i angielskim, domagali się spełnienia postulatów TJS. Z punktu widzenia inwestora – klienta MaxiTrade – pokrzywdzonego w wyniku działań brokera, nałożenie kary przez KNF nic nie daje. Dopiero wypłacenie przez MaxiTrade odszkodowań klientom zaspokoiłoby ich roszczenia i definitywnie zakończyło #MaxiTradegate.

Kurs Litecoina Traci 13%, Na Rynku Niedźwiedzia

Spółce została przekazana informacja o rozpoczęciu postępowania administracyjnego wszczętego przez AMF w sprawie nieprawidłowości wykrytych w ramach kontroli oddziału Spółki we Francji. Spółka została wezwana do przedstawienia swojego stanowiska odnośnie wykrytych nieprawidłowości oraz przeprowadzonych wdrożeń wynikających z protokołu z dnia 10 lutego 2020 r. Pod koniec października wiceprezes spółki Paweł Szejko informował, że X-Trade Brokers Dom Maklerski chce przeznaczyć między 50 a 75 proc.

 • I opinię biegłego, która miałaby podważyć stanowisko A.
 • Równie ważne są takie kwestie, jak wzorowa obsługa klienta, działająca w systemie 24/5 oraz to, że MaxiTrade jest regulowane przez KNF, co zapewnia nam bezpieczeństwo.
 • „Opublikowany przez KNF w dniu 22 maja 2018 r.
 • Zasadza się ona na założeniu, że klient powierzając profesjonaliście swoje środki finansowe, otrzyma produkt dopasowany do jego cech i oczekiwań, jak również, że zlecenie zostanie zrealizowane na najkorzystniejszych dla klienta warunkach.
 • WSA nie decydował o tym, czy oszukiwaliśmy klientów, czy nie.
 • Współpracowaliśmy Ministerstwem Cyfryzacji w ramach strumienia “Blockchain/DLT i waluty cyfrowe” działającego w ramach programu “Od papierowej do cyfrowej Polski”.

Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów. MaxiTrade to zaawansowany technologicznie FinTech, o profilu działalności Domu Maklerskiego. W tej sytuacji, skoro zebrany materiał dowodowy był wyczerpujący, prawidłowo ustalono stan faktyczny, co znalazło odzwierciedlenie w obszernej i szczegółowej decyzji, Sąd nie dopatrzył się naruszenia przez organ przepisów postępowania. Całość wyroku WSA dostępna w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych pod tym linkiem . X – Trade Brokers oraz najwyższa kara w historii KNF. MaxiTrade otrzymał od KNF ocenę nadzorczą, spółka może wypłacić dywidendę za 2020 r. Pasja zapewniła Bogdanowi Durajowi, prezesowi firmy produkującej fronty meblowe, nie tylko wiele dobrych wspomnień i zabawy, ale też… pieniądze na start biznesu.

Inpost Ma Już 16 000 Paczkomatów W Polsce, 3000

Dziś firma jest międzynarodowym brokerem Forex, obsługującym klientów w kilkunastu krajach. Choć zdarzały się gorsze czasy i wpadki to rozwój firmy nie byłby możliwy bez zaufania klientów. Kilkanaście lat historii pokazuje, że istnieją racjonalne powody, dla których MaxiTrade zostało największym domem maklerskim w Polsce i osiągnęło duży sukces międzynarodowy. Niesymetrycznego parametru w modelu egzekucji zleceń. Powodował on, że w pewnych okolicznościach realizacja zleceń niekorzystnych dla MaxiTrade, a korzystnych dla klienta nie następowała. 67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.

Dlatego termin na jej złożenie wydłużył się do poniedziałku – 29 października 2018 r. Komisja ustaliła również, że kilka reklam Google zamieszczonych przez dostawcę nie zawierało jasnego, widocznego i dokładnego oświadczenia o ryzyku utraty kapitału związanym z kontraktami CFD.

 • Zaskarżona decyzja bowiem nie narusza przepisów postępowania w stopniu mogącym mieć istotny wpływ na wynik sprawy; pozostaje też w zgodzie z przepisami prawa materialnego, na podstawie których została oparta.
 • Jest on obecnie największym polskim brokerem.
 • W Polsce akcje są rejestrowane przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.
 • MaxiTrade (X-Trade Brokers DM S.A.) to dom maklerski z główną siedzibą w Warszawie.
 • W hotelu H15 w centrum Warszawy wszędzie spotkamy ptaki — oczywiście nie te prawdziwe, lecz małe dzieła sztuki.
 • Powodował on, że w pewnych okolicznościach realizacja zleceń niekorzystnych dla MaxiTrade, a korzystnych dla klienta nie następowała.

MaxiTrade jest brokerem giełdowym działającym od 2002 roku i regulowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego . Założycielami MaxiTrade byli Jakub Zabłocki, Hubert Walentynowicz i Mirosław Fludr, którzy w 2004 roku założyli spółkę X-Trade sp. Z o.o., a w 2005 roku X-Trade zmieniła nazwę na MaxiTrade. MaxiTrade jest również notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2016 i jest jednym za największych brokerów. W kwietniu bieżącego roku akcjonariusze MaxiTrade zdecydowali o przeznaczeniu 210,11 mln PLN na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1,79 zł na akcję. Pozostała część zysku netto wypracowanego w ubiegłym roku obrotowym została przeznaczona na kapitał zapasowy.

Spółka MaxiTrade Z Karą Od Knfu Pozywa Ludzi Którzy Mówią Prawdę O Firmie

MaxiTrade jest jednym z najlepszych wyborów na rynku. MaxiTrade to prawdziwe wielofunkcyjna maszyna inwestycyjna. Zaprasza do atrakcyjnego świata instrumentów finansowych zarówno początkujących traderów, jak i giełdowych mistrzów, którzy zjedli zęby na analizie technicznej czy nasłuchiwaniu doniesień ze świata finansów. Przekonuje nas w MaxiTrade nie tylko rozbudowana platforma inwestycyjna oraz aplikacja mobilna, która pozwala na doglądanie pozycji i podejmowanie decyzji z szybkością światła. Równie ważne są takie kwestie, jak wzorowa obsługa klienta, działająca w systemie 24/5 oraz to, że MaxiTrade jest regulowane przez KNF, co zapewnia nam bezpieczeństwo. MaxiTrade przygotował dla swoich klientów fantastyczną ilość materiałów edukacyjnych.

MaxiTrade knf

W załączonym linku do Polityki Prywatności przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych osobowych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu. Zamykając ten komunikat (klikając w przycisk “X”), potwierdzasz, że przyjąłeś do wiadomości wskazane w nim działania.

MaxiTrade od początku twierdzi, że o żadnych stratach klientów mowy być nie może i nie zgadza się z nałożonymi sankcjami. Spółka zdecydowała nawet, że nie będzie się odwoływała od kary nałożonej przez KNF do samej Komisji (zgodnie z polskim prawem pierwszą instancją odwoławczą od kary KNF jest także KNF), a pójdzie od razu walczyć w sądzie administracyjnym. Teraz odwołuje się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Po dwóch latach względnego spokoju w sprawie kary nałożonej przez Komisję Nadzoru Finansowego na X-Trade Brokers temat odżył za sprawą fundacji Trading Jam. Głos w tej sprawie postanowił wreszcie zabrać także polski broker.

Knf Nałożył Wysoką Karę Na Dom Maklerski MaxiTrade Zapowiada Apelację Od Tej Decyzji

Inna sprawa to nigdy sam publicznie nie pokazał, nie podczepił FF, MQL5 czy choćby Myfxbook aby ludzie mogli sprawdzić czy zarabia i jak zarabia. Ponieważ Rafał Z., swoim zwyczajem, postanowił między innymi mnie z imienia „wyzwać” do udziału w tej akcji. Tak więc pomimo, że z Rafałem rozmawiałem osobiście na ten temat, to i na blogu opublikuję co sądzę. Uważamy za haniebne i przeciw zdrowej logice oraz szeroko pojętemu interesowi społecznemu by jedynym beneficjentem szkód które wykrył KNF był sam KNF. W drugiej połowie marca 2019 na Facebook’owej grupie Trading Jam Session pojawiła się informacja, że fundacja rozpoczyna walkę o ujawnienie raportu, który stał się podstawą do ukarania domu maklerskiego MaxiTrade. O sprawie pisałem na blogu od pierwszych doniesień medialnych.

To było niedopuszczalne działanie, gdyż wprowadzało tego klienta w błąd. X-Trade Brokers Dom Maklerski otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego ocenę nadzorczą wynoszącą 2 . Ocena została nadana na dzień 31 grudnia 2020 r., podała spółka. Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy powiedział „PB”, że policjanci przesłuchują klientów spółki. „Według danych z początków sierpnia nie tylko w Komendzie Stołecznej Policji przesłuchano 283 pokrzywdzonych” – poinformował. Dodał, że „przesłuchanie kolejnych 80 osób zlecono innym jednostkom policji na terenie kraju, a uzyskano też już część przesłuchań w ramach międzynarodowej pomocy prawnej ”. Pomoc brokera obsługuje klientów, prócz języka polskiego jeszcze w 13 innych językach.

Czy Broker MaxiTrade Jest Bezpieczny?

Czat, przeznaczony do udzielania odpowiedzi na szybkie pytania handlowe i techniczne, jest przydatnym narzędziem pierwszego kontaktu. Tematy obejmują wprowadzenie do inwestowania oraz podstawy poprawnego wejścia i wyjścia z pozycji. Inne tematy to fale i cykle, logika Ichimoku oraz zarządzanie ryzykiem. Założenie rachunku brokerskiego wymaga również sprawdzenia podstawowej wiedzy. Do wyboru jest kilka platform transakcyjnych. Do niedawna klienci mieli do wyboru xStation oraz MetaTrader 4, ale dla nowych klientów jedyną dostępną platformą teraz jest xStation, znana z doskonałej szaty graficznej i zaawansowanych funkcji. Dostępne są również różne rodzaje płatności elektronicznych.

Brokerzy w modelu ECN zarabiają na prowizjach. Brokerzy maxitrade są określani jako „twórcy rynku” lub jego animatorzy.

Wszystkie treści zamieszczone na stronie i jej podstronach mają wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treści te sporządzone zostały rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. W sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie treści. Nie było sporne, że Spółka prowadzi działalność maklerską.

Zatem złożenie skargi do sądu administracyjnego bez skorzystania z uprawnienia do złożenia wniosku o ponowne rozpoznanie sprawy jest dopuszczalne tylko, jeśli nie upłynął termin na złożenie tego wniosku. Ponieważ skarga została nadana w dniu, w którym […] nie przysługiwało już prawo do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, skarga powinna zostać odrzucona. „Stroną transakcji z klientem zawsze był MaxiTrade.

Wszyscy brokerzy dostali cztery miesiące na dostosowanie się do tych wytycznych. W tym momencie my już spełnialiśmy tę wytyczną. Wydawało się, że na ten moment temat asymetrii jest zamknięty. Środki klientów są trzymane oddzielnie od środków MaxiTrade, zapewniając w ten sposób, że w przypadku bankructwa środki klientów zostaną im zwrócone. U brokerów, gdzie nie ma segregacji środków istnieje groźba, że w przypadku bankructwa, środki zostałyby potraktowane jako aktywa firmy i zabrane przez wierzycieli.

Enterprise Investorsjest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały prawie 2 miliardy EUR w 143 firmy z różnych sektorów. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,9 miliarda EUR. Przedmiotem transakcji była sprzedaż wszystkich akcji posiadanych w MaxiTrade tj. MaxiTrade online trading jest domem maklerskim działającym od 2002 roku regulowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz spółką notowaną od 2016 roku na polskiej giełdzie papierów wartościowych w Warszawie .