Jeśli jego wypowiedź mielibyśmy skompresować do jednego słowa to byłoby to słowo ‘ostrożność’. Zaznaczamy, że musi on zostać zatwierdzony przez naszych moderatorów.

Kaplan z FED

W środę prezes Rezerwy Federalnej z St. Louis przewidywał, że stopa bezrobocia w USA może osiągnąć 30 proc. W drugim kwartale ze względu na przerwy w funkcjonowaniu firm spowodowane pandemią koronawirusa, która może wywołać bezprecedensowy 50-proc. Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców. Odbiorcy tej publikacji Kaplan z FED przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii niezależnego doradcy finansowego. Rejestrując się, otrzymasz limitowany dostęp do ograniczonej puli artykułów publikowanych w serwisie pb.pl. W ramach usługi będziemy mogli przesyłać Ci newslettery przygotowane przez redakcję “Pulsu Biznesu”. Zawsze możesz zrezygnować z usługi poprzez usunięcie swojego konta z serwisu.

Ponadto 9 kwietnia Fed uruchomił kolejny program pożyczkowy – tym razem opiewający na astronomiczną kwotę 2,3 bln dolarów. 12 maja bank centralny USA ogłosił, że zacznie kupować notowane na giełdzie jednostki funduszy dłużnych. Pod koniec lipca Fed przedłużył funkcjonowanie tych programów do końca 2020 roku. Przedział stopy funduszy federalnych pozostał bez zmian na poziomie 0-0,25%. Taką decyzję Federalny Komitet Otwartego Rynku podjął niejednogłośnie, ale wpisując się w oczekiwania rynku i ekonomistów. Kaplan optował za większą elastycznością w ramach nowej strategii celu inflacyjnego.

Zobacz Więcej

Banki narodowe “pożyczają” pieniądze które są inwestowane w gospodarce, gospodarka się rozwija, generuje przychody, ludzie mają pracę. Na zakończenie swojego dwudniowego posiedzenie Komitet Otwartego Rynku zdecydował pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym, bliskim zera poziomie i nie zmienić ich do 2023 r. Mimo “problemów” z inflacją i większego wzrostu gospodarczego. W rezultacie na wykresie dziennym pary walutowej EUR/USD utworzyła się niedźwiedzia świeca z długim górnym cieniem.

Kaplan z FED

Robert Kaplan, przedstawiciel Fed z Dallas, w swoim eseju zaznacza, że pierwsze implikacje związane z reformą podatkową Donalda Trumpa będą odczuwalne jeszcze w 2018 roku. Zgodnie z jego prognozami tegoroczny wzrost gospodarczy powinien wynieść 2,5-2,75 proc., stopa bezrobocia powinna zejść do 3,6 proc., a inflacja sukcesywnie zmierzać w okolicę założonego celu. Kaplan, wypowiadając się na temat sytuacji w gospodarce USA, wskazał, że dynamika cen wykazuje poprawę, co pozwala na powolne odchodzenie od akomodacyjnej polityki pieniężnej. Szef FED z Dallas uważa, że na koniec roku wzrost PKB wyniesie 1,75%, co jest wartością niższą od norm historycznych, ale wystarczającą by poprawić sytuację na rynku pracy. Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Kursy Walut

Komitet oczekuje utrzymania ekspansywnej polityki monetarnej, dopóki te cele nie zostaną osiągnięte – ten fragment wrześniowego komunikatu FOMC oddaje nowe odejście do realizacji celu inflacyjnego Rezerwy Federalnej. Poprzedni cel zakładał dążenie do inflacji na poziomie 2% w skali roku. Tom Barkin, przewodniczący Banku Rezerw Federalnych z Richmond uważa, że amerykańska gospodarka wspierana setkami miliardów kalendarz ekonomiczny dolarów może odnotować w najbliższych latach wzrostową serię przewyższającą średnią. Przestrzegł jednak przed zbyt szybkim wycofywaniem się Fed ze swoich deklaracji, donosi Reuters. Patrick Harker, przewodniczący Banku Rezerw Federalnych z Filadelfii uważa, że być może nadszedł już czas, by amerykańskie władze monetarne podjęły dyskusję nad ograniczeniem wsparcia dla gospodarki, donosi Reuters.

Kaplan z FED

To może z kolei wpłynąć na średnioterminowe perspektywy dolara, który w ostatnich dniach zaczynał wykazywać oznaki słabości. W pierwszej kolejności Kaplan potrzebuje dowodów na to, że obecne wyhamowanie inflacji jest tylko czasowe (tak jak oceniała to Janet sygnały forex Yellen). Jest to konieczne, by móc dokonać kolejnej podwyżki stóp procentowych. W ostatnim czasie inflacja oddala się od celu Fed (2,0% r/r), zamiast się do niego przybliżać, co jest negatywnym czynnikiem w kontekście zacieśniania polityki pieniężnej.

Szef Fed W Dallas Chce Szybszego Rozpoczęcia Redukcji Zakupów Obligacji

Uważa również, że bankierzy centralni z USA mogą sobie obecnie pozwolić na cierpliwość. Podziwiam ten głos rozsądku, w świecie szaleńczej polityki jest on jednak odosobniony i niestety pewnie nie będzie mieć większego znaczenia. Tak przynajmniej uznali inwestorzy, których szarży słowa Kaplana nie zatrzymały. Dziś przed nami wystąpienie szefa Fed, a jego test potwierdza przesłanie z ubiegłego tygodnia – inflacja ma wrócić do celu Fed.

  • Sugerował on, że rozgrzany rynek nieruchomości nie potrzebuje przecież dodatkowej stymulacji (Fed w ramach QE kupuje obligacje skarbowe, ale także hipoteczne) i należy jak najszybciej pomyśleć o jej ograniczeniu.
  • Podejście Kaplana jest dość spójne z oczekiwaniami rynków i tym, czego można się obecnie spodziewać po banku centralnym.
  • Nie nadszedł jeszcze czas na ograniczenie skupu aktywów i taki stan rzeczy utrzyma się przez jakiś czas” – powiedział Giuseppe Sersale, zarządzający funduszem Anthilia.
  • Usługa TMS Stocks (przyjmowanie i przekazywanie zleceń) oferowana jest w ramach sprzedaży krzyżowej wraz z usługą TMS Connect (wykonywanie zleceń).

Ponadto wcześniejsze rozpoczęcie redukcji zakupów obligacji może pomóc obniżyć presję na podwyższenie stóp w przyszłości. Kaplan uważa, że choć przed gospodarką USA jest jeszcze kilka trudnych miesięcy, to później w tym roku sytuacja poprawi się na tyle, że PKB może wzrosnąć o ok. 5 proc. Po kilku kwartałach spowolnienia ceny mieszkań w Polsce znów przyspieszyły. Ponieważ sam fakt wzrostu cen jest wszystkim doskonale znany, w tym miesiącu proponuję nieco głębsze spojrzenie na problem. Spróbuję odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ceny rosną tak szybko?

Konsensus wskazuje na podwyżkę głównej stopy o 30 pb do 0,9 proc., tym samym odwracając cięcie dokonane w reakcji na pandemię. Ważniejszy od skali podwyżki będzie jednak przekaz, jak bardzo bank centralny będzie chciał zacieśniać politykę w reakcji na rosnącą inflację. Jasna wskazówka, że bank chce walczyć z inflacją i na jednej podwyżce nie poprzestanie, będzie pozytywna dla forinta. Niektórzy mogą snuć implikacje z posunięcia Węgier dla polskiej Rady Polityki Pieniężnej, ale byłbym ostrożny z kupowaniem pod to złotego.

Ciężka Praca I Ciekawy Pomysł To Droga Do Sukcesu

Możliwość redukcji sumy bilansowej powinna odbyć się w sytuacji, gdy będą obowiązywały wyższe stopy funduszy federalnych. Wczoraj zasygnalizował, że poprze podwyżkę stóp procentowych, gdy zobaczy oznaki rosnącej inflacji.

Fed Potwierdził Utrzymanie Ultraliberalnej Polityki

Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Robert Kaplan z Fed w swojej wypowiedzi stwierdza, że tegoroczne tempo wzrostu amerykańskiej gospodarki powinno plasować się na poziomie 2,0 proc. Kaplan podtrzymuje retorykę pozostałych członków FOMC o rychłej realizacji celów dualnych. Jego zdaniem wychodzenie z polityki akomodacyjnej powinno być nieco zachowawcze – nie zmienia to jednak faktu, że podwyżki stóp procentowych powinny odbyć się wcześniej niż później.

Giełda Kryptowalut Poloniex Handlowała Niezarejestrowanymi Papierami Sec Nałożył 10 Mln Dol. Kary

Jednak 7 z 18 członków opowiada się, aby wzrost stóp rozpoczął się szybciej. Reuters przypomina, że bank centralny obecnie kupuje obligacje i papiery bazujące na kredytach hipotecznych na kwotę 120 mld USD miesięcznie. Zapowiadał, że eur usd będzie to robił dopóki gospodarka nie pokaże wyraźnego postępu w kierunku pełnego zatrudnienia i stabilnych cen. Bankier stwierdził tak, pomimo gorszych od oczekiwań wyników sprzedaży detalicznej, które zostały opublikowane w piątek.

Choć z touroperatorami wyjedzie mniej osób niż w rekordowym 2019 r., to marże są wystarczająco wysokie, by zagwarantować firmom godziwy zarobek. Robert Kaplan z Fed w trakcie dzisiejszej wypowiedzi powtórzył swoje postulaty dotyczące przyszłych ram polityki pieniężnej. Jego zdaniem członkowie FOMC powinni sukcesywnie dążyć do zniesienia przyjętej strategii akomodacyjnej. Kaplan pośrednio krytykuje pomysły Donalda Trumpa dotyczące polityki imigracyjnej. Według przedstawiciela z Dallas obecna sytuacja wymaga napływu znaczącej ilości siły roboczej, dzięki której gospodarka Stanów Zjednoczonych wejdzie na ścieżkę szybszego wzrostu. Podczas wtorkowej sesji słabo zachowywały się największe spółki technologiczne. Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację spadków z poprzedniego dnia, a ich liderem ponownie były największe firmy technologiczne.

Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje doradztwo strategiczne dla osób zamożnych. Specjalizujemy się w tworzeniu kompleksowych strategii ochrony majątku prywatnego i firmowego oraz zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi. 15 marca Fed obniżył stopę funduszy federalnych do 0-0,25 proc. Akceptuję politykę prywatności, w tym zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez serwis FXMAG w celach marketingowych.